top of page
ד''ר פנינית רוסו-נצר | דוד מעוז ישראל

למצוא משמעות בעולם משתנה על פי תורת הלוגותרפיה של ויקטור פרנקל

מי אנחנו
About

ד״ר פנינית רוסו-נצר

מרצה בכירה וחוקרת באקדמיה, קלינאית מוסמכת בלוגותרפיה, ראש החוג לחינוך במכללה האקדמית אחווה. ראש תכנית ההכשרה ללוגותרפיה באוניברסיטת תל-אביב וראש מכון מצפן למחקר, פיתוח ויישום משמעות בחיים; (ע"ר). מתמחה בתחומים פסיכולוגיה חיובית, פסיכולוגיה אקזיסטנציאליסטית (קיומית) ומשמעות בחיים, חוסן, רווחה נפשית, ותהליכי שינוי חיובי וצמיחה במעגלי החיים. עורכת שותפה של שלושה ספרים ומחברת שותפה של שני ספרים נוספים בנושאים אלו. זוכת פרס הוקרה מטעם הדיוויזיה למשמעות ורוחניות, האגודה הבינלאומית לפסיכולוגיה חיובית (IPPA).

דוד מעוז ישראל

פסיכולוג רפואי וקלינאי מוסמך בלוגותרפיה.
כותב ומרצה בתחום הפסיכותרפיה, רוח האדם ומשמעות החיים.

על  הספר

״החיפוש אחר משמעות הסעיר את המין האנושי מראשיתו לא כשאלה מטפיזית או תיאולוגית, אלא כשאלה קיומית — שאלת ה״לשם מה״. אבל משמעות אינה מהות סטטית הממתינה להימצא אי־שם במרחב האידאות, אלא מהות חיה, מורכבת ומשתנה. במובן מסוים, היא מחפשת את האדם לא פחות משהוא מחפש אותה. היכולת להגיב לקריאת המשמעות כרוכה במודעות שלנו לזהות בתוכנו מה אנחנו נקראים להיות או לעשות בכל רגע נתון.״

שאלת המשמעות רלוונטית כיום במיוחד: התפתחויות טכנולוגיות שהותירו את האדם לבדו אל מול המסך, חוסר יציבות חברתית ומגפת הקורונה העצימו מצוקות נפשיות כגון מתח, חרדה ודיכאון . בתוך כך הן הציבו בפני האנושות שאלות מהותיות: מה זה אומר לחיות? כיצד אנחנו רוצים לחיות?

הלוגותרפיה מבקשת להשיב על השאלות האלה בדיוק. עוד יותר מכך — היא מבקשת לשאול שאלות נוספות. הגישה מבוססת על משנתו של ויקטור פרנקל (״האדם מחפש משמעות״) וקושרת בין פסיכותרפיה למשמעות בחיים. על אף הפופולריות העצומה של ויקטור פרנקל ומשנתו בארץ, ועל אף המעמד שזכתה לו הלוגותרפיה ברחבי העולם, כמעט שלא קיימת ספרות מקיפה ועדכנית המציגה את הגישה ויישומיה בשפה העברית. משמעות מחפשת אדם עונה על הצורך הזה ופותח דלת לטיפול באמצעות משמעות למטפלים מדיסציפלינות שונות, וגם לכל מי ששואל את עצמו ״לשם מה אני חי״.

My Books
קוראים כותבים

לא מפתיע שהמורכבות של חיים במאה ה -21 לצד השפעותיה החברתיות-רגשיות של וירוס הקורונה העצימו מצוקות נפשיות כגון: חרדה ודיכאון ויצרו מציאות חברתית שבירה ומפורקת. מנקודת המבט של יועצת חינוכית, מדריכה מחוזית בתחום SEL בשפ"י, החזרה הבלתי סדירה לבית הספר הותירה מורים רבים בבלבול ורגשות סותרים עם שאלות משמעותיות לגבי זהותם המקצועית והמשך עיסוקם כמורים בתנאים החדשים שנוצרו.  רבים מהם ביקשו לחשב מסלול מחדש, לעשות סדר במציאות החדשה ולהתמקם מחדש במרחב כך שיכירו שוב בערכם.   
הספר "משמעות מחפשת אדם" הנכתב על ידי ד"ר פנינית רוסו נצר ודוד מעוז ישראל עונה בדיוק על הצורך הזה.  הספר עוזר להמשיג את המונח משמעות דרך תורת הלוגותרפיה של ויקטור פרנקל ובהצלחה רבה מאיר הלכה למעשה על שאלות כמו: מהי תחושת משמעות? מהם רכיביה? מהם מקורות המשמעות שלנו בחיים? לצד הסבר נרחב של היסודות הפילוסופים והכלים שיש בלוגותרפיה לסייע לנו בחיבור כל הנקודות בתוכנו לשלם קוהרנטי פועם וחי במציאות משתנה.
הספר הינו מצפן לכל יועצת המעוניינת להעצים את המורים ולגעת בשאלות אקזיסטנציאליסטיות המבקשות חקירה ובירור

מירב הגלילי

יועצת ויזמת חינוכית, מדריכה מומחית SEL בשפ"י

Press

כתבו עלינו

ידיעות אחרונות

"אבל איך מאתרים משמעות עמוקה ואישית בעודנו אחוזים בטפריו של עידן תזזיתי? והאם אנחנו מבינים שמה שאנחנו מחפשים הוא משמעות, כאשר היא כשלעצמה הופכת חמקמקה ככל שמתערערים המבנים המוכרים של חיינו? אלה הן מקצת השאלות שצפות במהלך הקריאה בספר המעניין והמשמעותי שנועד לסייע לנו למצוא משמעות בעולם משתנה"
מתוך ביקורת שפורסמה ב 23.12.21 במוסף "זמנים מודרניים"

Events

ראיון עם הכתב רן בן נון ב -YNET+ על הספר

"משמעות מחפשת אדם"

דרכי  רכישה
לרכישה באתר עברית
לרכישה בצומת ספרים
לרכישה ישירה

צרו קשר

!תודה על פנייתכם

  • Facebook

לקבוצת הפייסבוק
'''למצוא משמעות בעולם משתנה''

Contact
bottom of page